Maska

Želite dobru zabavu , druženje, upoznavanje , chat, razmenu mišljenja ....?! Imamo rešenje za Vas....vreme je za bal pod maskama.
REGISTRUJTE SE i odaberite svoju MASKU.

Dobro došli ....!


Join the forum, it's quick and easy

Maska

Želite dobru zabavu , druženje, upoznavanje , chat, razmenu mišljenja ....?! Imamo rešenje za Vas....vreme je za bal pod maskama.
REGISTRUJTE SE i odaberite svoju MASKU.

Dobro došli ....!

Maska

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Maska

druzenje i zabava


    Decembar na Paliluli

    mari47
    mari47
    Savrsena Maska
    Savrsena Maska

    Ženski
    Ovan
    Broj poruka : 12805
    Lokacija : Niš
    Raspoloženje :
    Datum upisa : 05.04.2010
    Reputation : 677
    Points : 13533
    24122017

    Decembar na Paliluli Empty Decembar na Paliluli

    Počalji od mari47

    Hladan decembarski dan u Nišu. Poneka pahulja snega kao da želi da ukrasi jelke ispred crkve Svetog Nikole na Paliluli.
    U hram ulaze mladi roditelji vodeći za ruke mališane rumenih obraščića ispod kapa topih i šarenih.
    Na samom ulazu u crkveno dvorište stoji mlada majka sa detetom koje joj zaspalo u naručju, dok dva mališana stoje
    uz sam ulaz u crkvu naslonjeni na sims fasade i mole neki dinar blagosiljajući za još neudeljen novčić.
    Odslušah liturgiju i zahvalih svecu što čuva dom u koji sam došla davnih godina
    Namah se setih one priče o darivanju, kad su profesor i njegov student šetali i na putu spaziše stare
    iscepane cipele koje je seljak ostavio tu dok je radio na njivi. Student predloži profesoru da u svaku cipelu stave kamenčić i
    sakriju se čekajući kako će čovek reagovati dok ih bude obuvao.
    Profesor kaže studentu da bi bolje bilo da mu u svaku cipelu stavi novčić, pa da iz prikrajka posmatraju reakciju.
    Uradiše tako.
    Seljak se pojavi, pokuša da navuče cipelu. Oseti da nešto ima unutra, ugleda novčić i poče blagosiljati onog ko mu je
    pomogao da nahrani svoju gladnu decu. Kad u drugoj cipeli opet nadje drugi novčić, njegovoj sreći nije bilo kraja, - sad će imati
    i za lekove bolesnoj ženi.
    Tada postidjeni student je celog života bio zahvalan svom profesoru za lekciju koju je od njega dobio otkrivši mu lepotu darivanja.
    ..

    O ovoj priči sam razmišljala dok sam na onaj sims crkvene fasade ostavljala novac za one mališane. Znala sam da će ih naći
    i dati majci što stoji tamo na ulazu sa detetom u naručju. Ustvari, htela sam da izbegnem da se osećaju loše, jer ruka koja
    daje uvek je iznad one koja prima. A i Mika lepo reče: ".... srca su ljudska zasadjena nisko, kao kupine ".
    Bacih pogled na jelke snegom okićene, - učiniše mi se nekako bajkovite. I cela Palilula.
    Share this post on: reddit

    Kalesija

    Počalji Ned 24 Dec 2017, 5:40 pm od Kalesija

    mari47 ::Hladan decembarski dan u Nišu. Poneka pahulja snega kao da želi da ukrasi jelke ispred crkve Svetog Nikole na Paliluli.
    U hram ulaze mladi roditelji vodeći za ruke mališane rumenih obraščića ispod kapa topih i šarenih.
    Na samom ulazu u crkveno dvorište stoji mlada majka sa detetom koje joj zaspalo u naručju, dok dva mališana stoje
    uz sam ulaz u crkvu naslonjeni na sims fasade i mole neki dinar blagosiljajući za još neudeljen novčić.
    Odslušah liturgiju i zahvalih svecu što čuva dom u koji sam došla davnih godina
    Namah se setih one priče o darivanju, kad su profesor i njegov student šetali i na putu spaziše stare
    iscepane cipele koje je seljak ostavio tu dok je radio na njivi. Student predloži profesoru da u svaku cipelu stave kamenčić i
    sakriju se čekajući kako će čovek reagovati dok ih bude obuvao.
    Profesor kaže studentu da bi bolje bilo da mu u svaku cipelu stavi novčić, pa da iz prikrajka posmatraju reakciju.
    Uradiše tako.
    Seljak se pojavi, pokuša da navuče cipelu. Oseti da nešto ima unutra, ugleda novčić i poče blagosiljati onog ko mu je
    pomogao da nahrani svoju gladnu decu. Kad u drugoj cipeli opet nadje drugi novčić, njegovoj sreći nije bilo kraja, - sad će imati
    i za lekove bolesnoj ženi.
    Tada postidjeni student je celog života bio zahvalan svom profesoru za lekciju koju je od njega dobio otkrivši mu lepotu darivanja.
    ..

    O ovoj priči sam razmišljala dok sam na onaj sims crkvene fasade ostavljala novac za one mališane. Znala sam da će ih naći
    i dati majci što stoji tamo na ulazu sa detetom u naručju. Ustvari, htela sam da izbegnem da se osećaju loše, jer ruka koja
    daje uvek je iznad one koja prima. A i Mika lepo reče: ".... srca su ljudska zasadjena nisko, kao kupine ".
    Bacih pogled na jelke snegom okićene, - učiniše mi se nekako bajkovite. I cela Palilula.



    vino


    Sretan Božić Mari
    mari47

    Počalji Ned 24 Dec 2017, 5:56 pm od mari47

    Živa mi i zdrava bila i hvala najlepše srculence
    Moravac

    Počalji Ned 24 Dec 2017, 5:59 pm od Moravac

    I od mene Mari, da se još dugo čitamo i pišemo


    cvetak
    mari47

    Počalji Pon 25 Dec 2017, 12:25 pm od mari47

    A za moje čitaoce, uz zahvalnost na čitanju i komentarima:

    Petar bez zemlje

    Počalji Pon 25 Dec 2017, 12:49 pm od Petar bez zemlje




    Klapa u Nišu pa ovo je otkrovenje godine za mene. Oduševljen sam, Mari hvala za info, da sam jutros umro, umro bih u neznanju.
    klara

    Počalji Pon 01 Jan 2018, 11:50 pm od klara

    Pisi ovakve tekstove i u 2018 , Mari

    srce

    Počalji  od Sponsored content


      Sada je Uto 14 Maj 2024, 4:50 am