Maska

Želite dobru zabavu , druženje, upoznavanje , chat, razmenu mišljenja ....?! Imamo rešenje za Vas....vreme je za bal pod maskama.
REGISTRUJTE SE i odaberite svoju MASKU.

Dobro došli ....!


Join the forum, it's quick and easy

Maska

Želite dobru zabavu , druženje, upoznavanje , chat, razmenu mišljenja ....?! Imamo rešenje za Vas....vreme je za bal pod maskama.
REGISTRUJTE SE i odaberite svoju MASKU.

Dobro došli ....!

Maska

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Maska

druzenje i zabava


    ISPOVESTIneKOM

    vukasin
    vukasin
    Harizmaticna Maska
    Harizmaticna Maska

    Muški
    Ovan
    Broj poruka : 750
    Godina : 118
    Lokacija : u pozadini
    Posao/dokolice : naizmenično
    Raspoloženje : ****
    Datum upisa : 09.09.2013
    Reputation : 77
    Points : 827
    04092016

    ISPOVESTIneKOM Empty ISPOVESTIneKOM

    Počalji od vukasin

    Razgovor sa samim sobom

    Znaš, nije to bilo onako kako si me krivila,.. nisam ni ja to hteo tako.
    Ali drugačije nije moglo... I kako ti uopšte shvataš ljubav?
    Pročitala si toliko knjiga,.. pa nije to kalup ni mehanizam, pa ni organizam, pa da bi se moglo reći - ne ide to tako - i sad kad bi te pitao na koju knjigu misliš - šta bi mi odgovorila?
    Koje su to univerzalne istine o Ljubavi? Na svaku tvoju naveo bih ti suprotnu "istinu". I ko bi nam bio sudije?.
    Pročitao sam i ja,.. ne toliko, ali dovoljno,.. i sumnjao,.. Cogito ergo sum,.. da, sumnjao u sve,.. u sebe, u nas,.. u rok trajanja,.. Možda je bitnije sumnjati nego čitati,..
    Zašto se nisam branio, pitaš? Misliš da je trebalo,.. bilo bi bolje?
    Ne bi dušo, bilo bi gore. Vreme je na mojoj strani,.. u ovom slučaju,.. Inače nije.
    Žao ti za onoliko strasti koju sam iscedio iz tvoga srca? Kaješ se? ,.. ili si ipak razumela na kraju (balade),... nema tih bajki u stvarnom životu,.. bajke pišemo sami,.. možda po nekom modelu,.. po nekoj pročitanoj,.. snevanoj.
    Da, snovi su krivi za sve ( skoro uvek),.. retko kad to ispadne dobro,.. ustvari: ne znam kad je to ispalo dobro,.. nikad,.. verovati u snove,.. a ti si umela da sanjaš,.. najlepše od svih koje sam znao,.. a znao sam,.. znao da znaš i da je najlakše upecati se u svoje snove,.. to mogu oni koji ih imaju, koji su ih sačuvali i veruju

    ISPOVESTIneKOM Sms-68
    Share this post on: reddit

    vukasin

    Počalji Čet 29 Sep 2016, 10:19 pm od vukasin

     Kukavica - priče iz života i dr.

    Isto smo godište, ali On je išao u školu pored moje. Znao sam ga po 'čuvenju'. Sve što je radio, radio je srcem. Svirao gitaru od četrnaeste,..
    U 17-oj je već bio na 'dobrom glasu' kao mlad muzičar svirao u najboljem hotelu,.. tu je i stanovao, na 100m od škole-  - imao fine žice u grlu - "voleo ga mikrofon" - kako su ga okvalifikovali stari prevejani muzikanti našeg grada,...
    U školi krenuo kao dobar dećko pa se probećario. Pravdali su mu profesori na šarm, na pokajnički osmeh, na lepe oči. Poslednju godinu je jedva završio - nije ga bilo.
    U hotelu je recepcionar već znao koja devojčica može gore do njegove sobe,.. i kad može,.. litra vinjaka do jeanaest pre podne,.. život je lep,.. popodne malo zezanja,.. koji curetak, malo dremke - uveče svirka.. e.
    Upisao je i faks, svirao u velikom gradu,.. turneje po staroj Jugi,.. cure bi mu brzo dosadile,.. vinjak nije.
    Celo leto svirali na Bledu,.. lepo.
    Zainteresovala ga žustra i temperamentna slovenka - dama, zvonki glasić. Ukrao čamac da se provozaju posle svirke.. Obećavao joj zvezde, kule i .. dinamično je proletelo leto.
    Vratio se u rodni kraj a da se nisu ni oprostili. Nije joj odgovarao na pisma,.. taman krene popije koju i nastavi da pije,.. sutra,..
    Slovenka našla utehu u svom gradu. Momak ko od 'brega odvaljen' - reprezentativac u hokeju,.. Putovanja, provodi, džet-set,.. sve lepo, ali srce nije zaigralo,..
    Ostavi sve, spakuje jedan kofer i dođe da nađe srcu lek,..
    U njegovoj kući je sačekala majka,.. On spava - trezni se,.. Mati ko mati... izvrdava na pitanja,.. pijuckaju kafu,.. i šta će mati - da ne pravi gore- morade da pravda sina- ima on neku-
    Slovenka, uz suze, zgrabi kofer i ode na železničku stanicu,.. grcajući.
    Mati ga probudi i izgrdi,.. Malo ga je to pogodilo.
    Već u 22-oj zaglavio bolnicu. Pankreas ,.. U bolnici su ga morali vezivati za krevet - delirijumi.
    Izašao kao drugi čovek. Ruke  drhte k'o slomljene, prsti ne mogu da sviraju,.. Prešao na bas,.  Promenio se, u oku je zgasnuo sjaj - zarekao se,.. alkohol nikad.
    Oženio se. Uzela ga "pod svoje" udovica sa detetom,... iskajavao je svoje grehe,.. radio baštu, svirao,.. trgovao muzikalijama. sakupio kolekciju vrednih gitara,..Dobili su ćerku,.. mnogo ju je voleo,..  Prolazile godine,..
    Ja sam ga slušao kako lepo peva,.. Tomu je samo on mogao tako,.. Toma mu je bio uzor,.. i Kvaka. Kad peva Kvaku, krene suza,.. a on mrtav ladan,.. ista maska na licu.
    Uvek suzdržan, poslovan, ladan k'o špricer,..
    Ćerka završila školu,  udala se, zaposlia,.. a onda je nešto krenulo naopako,.. ,razveo se posinak i vratio kod majke, kod njih,..  
    Verovatno malo zapostavljen u kući, provodi vreme uz računar,..  
    i na Fejsu sretne nju,.. Slovenku,.. razvedena od hokejaša, slobodna, još uvek lepa,.. na fotografijam u profilu, jedna stara slika sa Bleda,.. iz njihovog vremena,..
    George Clooney

    Počalji Pet 30 Sep 2016, 11:03 am od George Clooney

    prvi prateci tekst mi se jako dopao jer ti z svoje pozicije potvrdjujes moj stav da je zena.. zena..danas jesi sutra nisi isto kao neminovnost zivota..prolaznost.. i nemoj da zalis..zateci ce te u zivotu jos puno prolaznosti.. i opet ces biti isti svoj..
    drugi tekst me malo drmnuo jer sam i ja tako poceo..srecom moja porodica je bila jaca od mojih hirova pa sam prekinuo s tim i zavrsio studije..kasnije me gitara nije interesovala jer sam stvorio
    porodicu.. finis ove price je izvanredan.. ko u pravom filmu..ne mogu se oteti utisku da ovom tekstu vise odgovora naslov..Ispovest Posrnulog
    vukasin

    Počalji Uto 17 Jan 2017, 6:16 am od vukasin

    Hvala Džordž, ali  o Vukašinu pišem Smile,.. ja sam  svedok,..
    Razveo se,.. imao je još toliko skrpljenog ega ( ili ida, u sebi),.. znao je da je Slovenka sama,.. da može da ode tamo,.. da ostavi sve ovde i počne nov život.
    Molio me je da idem sa njim,.. samo da probije led,.. pričao o apartmanima u Poreču, možemo ceo septembar,.. možemo kol'ko hoćemo,..- Odbio sam,.. ništa tu meni nije bilo jasno (ima sam svoje gorko iskustvo, instikt mi je govorio - nesreća,.. ne idi).
    On je bio rođen sa krstom na leđima,..
    Kupio sam mu za rođendan "Blago cara Radovana",.. o ženi, o sudbini,.. o ljubavi,.. o puno toga,.. Raspoložio se, pričali smo o veličini Dučića, pijuckali pomalo (do tada je bio antialkoholičar).
    Slovenka ga je čekala: ,..
    Nisaam popuštao,.. moraš saam ,.. Posle par uplaćenih ( ali i propalih letova), odleteo je u Ljubljanu. Ona ga je čekala sa drugaricom,.. (nastaviće se)
    vukasin

    Počalji Čet 02 Feb 2017, 6:15 am od vukasin

    Kad umoran budem pao
    ja sudbinu neću kleti
    sa pesmom sam drugovao
    sa pesmom sam tugovao
    sa pesmom ću i umreti

    Nakuc'o se čaša
    napev'o pesama
    napio se nektar vina
    sa rajskih usana
    ...
    Gde sam naš'o strasti
    tu i nisam prašto
    pa sad kad mi duša gori
    barem znadem zašto

    ,... to mu je bio 'model života',..  vampir strasti Smile.  ( to ga hrani)
    U Ljubljani je bio debakl,.. srušeni svi snovi,.. ( više naslućujem, negoli znam,.. nisam ga hteo previše pitati),.. iz snova u realu,.
    Vratio se, a ja sam shvatio da je stanje kritično,.. aktivirali smo izlaske, našli "Treebe" ( bosanski izraz za cure - iz mladosti), učlanio ga ovde (na Masku),.. ali stvare se nisu micale,.. živeli smo noću,.. uz vino, pesmu,.. govorio je 'ovo mi je zadnje'... i bilo je. Rešio je da ode,..  ( moja skitnica ).
    Njegova stara boljka (pankreas) je odradio ono što ni Bog nije hteo,.. odneo ga.  

    Ta me krivica proganja,.. nisam uspeo da ga izvučem iz kandži tuge,.. pratila ga je od rane mladosti,.. od prvih nota ,..  a ja sam pri kraju posustao,.. kukavički.

    (prvu ženu Toma Zdravković - Slavicu je upoznao u hotelu 'Vojvodina" u Zrenjaninu),..
    .ali bih umesto "Buket belih ruža", ovog (pijanog) zimskog jutra izabrao "Život je reka",..
    eh, kako je on to pevao,..
    Zbogom :   vino  

    Počalji  od Sponsored content


      Sada je Uto 14 Maj 2024, 8:33 pm