Maska

Želite dobru zabavu , druženje, upoznavanje , chat, razmenu mišljenja ....?! Imamo rešenje za Vas....vreme je za bal pod maskama.
REGISTRUJTE SE i odaberite svoju MASKU.

Dobro došli ....!


Join the forum, it's quick and easy

Maska

Želite dobru zabavu , druženje, upoznavanje , chat, razmenu mišljenja ....?! Imamo rešenje za Vas....vreme je za bal pod maskama.
REGISTRUJTE SE i odaberite svoju MASKU.

Dobro došli ....!

Maska

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Maska

druzenje i zabava


    GUBITAK VOLJENE OSOBE

    Anonymous
    Gost
    Gost

    28072011

    žalosna GUBITAK VOLJENE OSOBE

    Počalji od Gost

    GUBITAK VOLJENE OSOBE Silueta

    Kakvi smo mi ljudi kad izgubimo nekoga svoga,prijatelja,rođaka,susjeda,ili pak svoju voljenu osobu,,koja te napustila iznenada,bila to smrt od bolesti ili prometna,,kako primimo tu vijest,dali smo u šoku i plačemo ili se borimo sami sa sobom unutar sebe i krijemo se daleko od drugih,,,da ne vide našu slabost,,,,
    što je ovaj život,,koji smo dobili,,što nam je svima cilj,da gradimo kuće,da se takmičimo tko će bolji automobil voziti,,tko će bolju marku da stavi na sebe,,gledajući sve to oko sebe,to svi radimo zar ne,,,ali to je tako nebitno što imamo od svega toga,,samo jedno veliko opterećenje jednu veliku brigu,,dok nas služi zdravlje na njega nikad nitko ne misli,,,samo letimo svi za tim stvarima onako užburkano,sve nešto kao da ne postoji sutra..

    Kad se razbolimo,,onda tek stanemo i to brzinom svjetlosti i sve stane,,
    što tad radimo,,stanemo plakati,moliti se svatko svome BOGU,,
    onda tek vičemo,samo da nam je zdravlje i ništa drugo,,ali ni novac nekad ne pomaže u tome,,mi smo kad pogledam baš ono prokleti u svemu,,,uvijek nam nešto fali,,i kukamo za nečim,,
    kakvi smo mi ljudi,

    odlazak nama drage osobe ili samo našega poznanika ipak ostavlja nekakav trag u svima nama,netko će reći vrijeme lijeći sve rane,,pa ja mislim da i nije tako,,,živimo dalje,ali srce nas stalno boli za tom osobom,pogotovo ako je tvoj drug,netko od familije ipak ti se srce slomi od boli,pogotovo kada su neka događanja a te osobe nema kraj tebe,ta se grlite da se držite za ruku,,boli to jako,,,vrijeme ne liječi te rane,niti malo.Sa vremenom se samo naučimo živjeti sa sjećanjima na njih,kojih više nema,,pokušavamo njihovu sliku zadržati što je više u našim očima,ali i suze i bol i dalje se naziru u našim očima,našem licu,osmijehu,poslije je jako teško nastaviti živjeti bez njih,,gledamo život sa drugim očima,ništa više nije isto,sve se promijenilo,
    kakvi smo mi onda,,dali smo povučeni,ljuti,ogorčeni,smeta nam sve,
    bježimo od drugih,ne pričamo,,kakvi smo u biti tad mi..

    GUBITAK VOLJENE OSOBE 196296

    Jedino što nam ostaje to su uspomene na njih,
    faliti će nam dok kod smo i mi živi,,,
    i dok žive uspomene u nama,,,BOL I GUBITAK JE IPAK JE DIO NAŠEG OVOG ŽIVOTA,,,
    GUBITAK VOLJENE OSOBE 6666
    Share this post on: reddit

    klara

    Počalji Čet 28 Jul 2011, 6:01 pm od klara

    teška tema...
    leo

    Počalji Čet 28 Jul 2011, 6:29 pm od leo

    GUBITAK VOLJENE OSOBE 33jqyiwGUBITAK VOLJENE OSOBE 33jqyiw


    OCU MOM


    Znam da su ti poslednje reči bile moje ime.
    Znam da si sklopio oči spokojno i sa osmehom na licu.
    Znam da si sada konačno srećan.
    Znam da si znao koliko ćeš mi bola naneti,
    Ali si isto tako znao koliko je tvoja ćera jaka.

    S ponosom izgovaram tvoje ime,
    S ponosom nosim tvoje prezime,
    S ponosom gledam u tvoju sliku,
    Jer sam ponosna što si bio moj otac.

    Nisam stigla da ti stegnem ruku na kraju,
    Napustio si me bez ijedne reči...nisi hteo da znam.
    Koliko sam ti zahvalna na tome, toliko sam i besna.

    Besna sam što si me prerano ostavio,
    Što si mi ostavio samo ime isklesano na crnom mermeru...
    Ali dok stavljam jednu ruzu na njega i prelazim prstima po tvom imenu
    Osećam da si i ti ponosan na mene.

    Znam da me gledaš od gore...osećam ponekad tvoju ruku na ramenu,
    Čujem tvoj glas u tišini noći, pričam sa tobom, kao što smo nekada pričali.

    Bila sam tvoj sin, tvoja ruža
    Vodio si me svuda sa sobom...kao kofer...
    Poklanjao si mi osmehe, lepotu kakvu samo otac može da da.

    Zaspao si...sklopio svoje,setne oci i sa osmehom na licu otišao...tiho...bez pompe.
    Učiniću sve da tvoja ćera bude ono što si uvek govorio da ću biti - nesalomiva.

    Volim te tajo, sada i zauvek.

    GUBITAK VOLJENE OSOBE Dh662v


    Anonymous

    Počalji Čet 28 Jul 2011, 10:17 pm od Gost

    klara ::teška tema...

    da znam da je,,ali je iz moje glave,i srca..HVALA ŠTO SI JE PROČITALA
    Anonymous

    Počalji Čet 28 Jul 2011, 10:21 pm od Gost

    LEO---hvala na tome od srca,, srce
    leo

    Počalji Čet 28 Jul 2011, 10:54 pm od leo

    srce
    zoranabat

    Počalji Čet 28 Jul 2011, 11:04 pm od zoranabat

    boli...
    leo

    Počalji Čet 28 Jul 2011, 11:15 pm od leo


    GUBITAK VOLJENE OSOBE A73b6


    Od tada je proslo mnogo godina,ali svaka bolnija od druge,i uvek pitanje?mozda je trebalo probati jos ovo,a ustvari ucinili su sve sto su mogli,cak i vise od toga.Nikom nista nisam verovala,dovela sam lekare iz Svajcarske,samo su klimali glavama da su nemocni da ne mogu nista.jedino sto su mogli je to da nema bolove.Sa svoje cetiri godinice znala je da ide kod tete Andjela cuvara koja ce je cuvati i paziti,kao u skolici samo sto nece dolaziti kuci,a mamili i brat 7god ce joj stalno pisati,i jednom ce doci kod nje i ostace za stalno.Na tome je strasno insistirala.Sve vreme sam bila sa njom,nisam je ispustala ni kad spava,gledati sopstveno dete kako odlazi je (nemam izraz za taj osecaj,jos ga nisu izmislili).Pa to je deo tebe,stvoreno ni izcega tvoja krv tvoje meso,to si ti,a nemocan si.Kaze ,mamili nista me ne boli nemoj da plakis necu ni ja, zasto ti je kosica tako odma bela,jel te boli nesto,sad cu da zovem Micu(doktor).Dva dana pre nego sto je otisla stalno me je molila da ne zaboravimo da joj pisemo,drzala me za ruke i stalno mazila,kaze da sam najlepsa mamiska na svetu,jedina i njena.Tog dana(prosto sam znala)umrla sam pre nje, u dusi praznina,bol neopisiv,neizmerljiv.Na mojim rukama,obraz uz obraz,sa osmehom u lepim okicama.Drzim telo mog tela,krv moje krvi,mrtva a ziva,disem,pokusavam da joj predam taj vazduh .Samo se glavica spustila... Nismo zaboravili da joj pisemo,svako pismo je imalo adresu posiljaoca. Nijedno se nije vratilo

    GUBITAK VOLJENE OSOBE 185499fkwlunybl0
    Anonymous

    Počalji Čet 28 Jul 2011, 11:31 pm od Gost

    GUBITAK VOLJENE OSOBE Dde1c7186f
    uhhh,,jako teško,,,suza suzu prati,,,
    možda i nisam trebala taj blog pisati,,možda sam trebala prešutjeti,,
    sad dok tako to čitam,,mislila sam možda će mi biti lakše,ako krenem pisati ono što mi se vrti po glavi,,,a sad sam samo napravila možda još gore,,ne samo za sebe nego i za sve vas,,koji su izgubili najdraže svoj,,ništa bolnije nema kad majka izgubi dijete svoje,,srca su nam hladna,,ledena,,dosta njih mi je rekllo da kako mogu biti toliko hladna,,ali nisam to je samo moja gluma,,da se ne slomim pred drugima,,,nekad se upitamo kako godine prolaze,,kako bi oni sad izgledali,,da li su na ljepšom mjestu sada,,i da li nas vide,,bol je prejaka,,
    a život mora dalje... suzice
    leo

    Počalji Čet 28 Jul 2011, 11:35 pm od leo

    Zivis...nekako
    Anonymous

    Počalji Čet 28 Jul 2011, 11:38 pm od Gost

    leo ::Zivis...nekako
    da živimo,,,sa puno tuge i boli,,to nije život,,
    nego već na pola mrtav...
    leo

    Počalji Čet 28 Jul 2011, 11:40 pm od leo

    Izbalansiras negde unutra,da ne vide svi,a tebi kako bude
    Lana

    Počalji Pet 29 Jul 2011, 1:19 am od Lana

    Kao sto rece Klara...teska tema.
    Sta god rekla, neprikladno je...
    Mozda je ipak prikladan Mika Antic.

    Ljubim vas obe srce


    Svoju snagu prepoznaćeš po tome
    koliko si u stanju
    da izdržiš samoću.

    Džinovske zvezde samuju
    na ivicama svemira.
    Sitne i zbunjene
    sabijaju se u galaksije.

    Seme sekvoje bira čistine
    sa mnogo sunca, uragana i vazduha.
    Seme paprati zavlači se u prašume.

    Orao nikad nije imao potrebu
    da se upozna sa nekim drugim orlom.
    Mravi su izmislili narode.

    Svoju snagu prepoznaćeš po tome
    koliko si u stanju
    da prebrodiš trenutak,
    jer trenutak je teži
    i strašniji i duži
    od vremena i večnosti.
    ~ Mika Antić ~
    Anonymous

    Počalji Pet 29 Jul 2011, 11:48 am od Gost

    Lana,,,HVALA... srce

    GUBITAK VOLJENE OSOBE Bfa18a6c40
    Mister50

    Počalji Sre 07 Sep 2011, 12:19 pm od Mister50

    leo ::
    GUBITAK VOLJENE OSOBE A73b6

    Od tada je proslo mnogo godina,ali svaka bolnija od druge,i uvek pitanje?mozda je trebalo probati jos ovo,a ustvari ucinili su sve sto su mogli,cak i vise od toga.Nikom nista nisam verovala,dovela sam lekare iz Svajcarske,samo su klimali glavama da su nemocni da ne mogu nista.jedino sto su mogli je to da nema bolove.Sa svoje cetiri godinice znala je da ide kod tete Andjela cuvara koja ce je cuvati i paziti,kao u skolici samo sto nece dolaziti kuci,a mamili i brat 7god ce joj stalno pisati,i jednom ce doci kod nje i ostace za stalno.Na tome je strasno insistirala.Sve vreme sam bila sa njom,nisam je ispustala ni kad spava,gledati sopstveno dete kako odlazi je (nemam izraz za taj osecaj,jos ga nisu izmislili).Pa to je deo tebe,stvoreno ni izcega tvoja krv tvoje meso,to si ti,a nemocan si.Kaze ,mamili nista me ne boli nemoj da plakis necu ni ja, zasto ti je kosica tako odma bela,jel te boli nesto,sad cu da zovem Micu(doktor).Dva dana pre nego sto je otisla stalno me je molila da ne zaboravimo da joj pisemo,drzala me za ruke i stalno mazila,kaze da sam najlepsa mamiska na svetu,jedina i njena.Tog dana(prosto sam znala)umrla sam pre nje, u dusi praznina,bol neopisiv,neizmerljiv.Na mojim rukama,obraz uz obraz,sa osmehom u lepim okicama.Drzim telo mog tela,krv moje krvi,mrtva a ziva,disem,pokusavam da joj predam taj vazduh .Samo se glavica spustila... Nismo zaboravili da joj pisemo,svako pismo je imalo adresu posiljaoca. Nijedno se nije vratilo

    GUBITAK VOLJENE OSOBE 185499fkwlunybl0
    sta napisati posle svega ovoga, mislio sam za sebe da sam najnesrecnija osoba osoba na planeti..postojano pod lijekovima, ako jedan ne uzmes u propisano vrijeme, onda si ponovo na pocetku i zivot ti je u opasnosti, a ja zaboravljam piti lijekove ne sto teram inat zivotu nego jednostavno ponekad stane mozak.I sad kada sam ovo procitao. sta moja neizvesnost znaci naspram vas sudbine...ja sam jos uvijek ziv.ako ce neko zeljeti da place za mnom znace gde...Logicno pitanje je dali se sve moglo izbeci, kopa me to a ipak u sebi znam da nije moglo.Naucio sam ovih godina dana smrt prihvatam kao logicni zavrsetak onoga sto se kaze...na zemlji smo samo privremeni gosti.... no radi se odevojcici od 4 godine..ne uklapa se.Ne ne znam kako vam je pri dusi, ne znam da zivite zato sto morate ima ih jos o kojima brinete, ne znam da ste hiljadu puta pozeljeli dq skocite u raku zajedno snjom, ne znam da ovde kuckate samo radi zaborava .Glupo je reci zivot je to i nosi svako0jake probleme no ipak nadjite snage u sebi tek toliko da mozete odnositi cvijece na grob i nikada je ne zabnoraviti, ona spava u vasem srcu...ne budite je....
    leo

    Počalji Sre 07 Sep 2011, 4:25 pm od leo

    GUBITAK VOLJENE OSOBE 6i9mq9

    Taj bol sam sakrila duboko,duboko u dusi,da bude samo moj,po nekad ga pustim, da napravim mesta

    GUBITAK VOLJENE OSOBE Rayhja
    Anonymous

    Počalji Sre 07 Sep 2011, 7:08 pm od Gost

    leo ::
    GUBITAK VOLJENE OSOBE 6i9mq9

    Taj bol sam sakrila duboko,duboko u dusi,da bude samo moj,po nekad ga pustim, da napravim mesta

    GUBITAK VOLJENE OSOBE Rayhja

    kako mi je to poznato,,,,
    da sakrili smo tu bol u dubinu nasu samo za sebe,,, nekad nam dođe da se tako isplaćemo,,,pomislimo na njih da su sad s nama,,,jednom mi je jedna teta rekla draga moja ponoćna,,,znaš da ne valja puno da plačeš za njima ne daš im da odu na neko bolje mjesto,,,
    tvojim plačom krila su im stalno mokra ne daš im da odu,,,pusti ih,, ne moj to sebi da radiš,,,

    ali kako da ne plačem kako reći suzama stop kad same idu prate jedna drugu,,, najgore je kad su blagdani,,,godišnjice,, zbivanja oko nas a njih nema tad mi suze krenu i bol teška,,,


    jebem ti meni i ovoj temi di je napisala a uuuuu

    GUBITAK VOLJENE OSOBE Angel_wings-2265
    leo

    Počalji Sre 07 Sep 2011, 7:44 pm od leo

    Naucila sam da placem unutra

    GUBITAK VOLJENE OSOBE 21o78g1

    Moje suze padaju na gore
    zjovan29

    Počalji Pet 14 Okt 2011, 11:51 am od zjovan29


    Pitanje je teško za svakog imalo moralnog stvara. Gubiti je teško i što nam je gubitak bliži on je i teži.
    Kažem teško je ali ima i težih stvari u životu koje nam život okreću i pored kojih živimo. Nekada je smrt dar Božija za prestanak patnji.
    Samo uzdizanje iznad stvarnosti nam daje snagu.
    Juče je neponovljivo i kao takvo ga treba i gledati. Pošto ne znamo hoće li nam Gospod pokloniti sutra uživajmo u ovome sada.
    Rekao bi još mnogo toga ali bi to verujem bilo kao filozofija shvaćeno pa neću.
    Kad čovek doživi susret s Gospodom onda to gleda sasvim drukčije od nekoga ko takav susret nije imao.
    Kad ti je život poklonjen posle saobraćajke i kad samo On može reći da će se život nastaviti ili ne, onda čovek postane svestan da je smrt samo odlazak a ne umiranje. Mi koji patimo za gubitkom u stvari iskazujemo svoju nesvesnu posesivnost i ne razmišljajući o onome što je taj odlazak doneo onome ko je otišao. Vidimo samo našu bol a ne i njega.
    Tu stajem.
    leo

    Počalji Pet 14 Okt 2011, 9:19 pm od leo

    Susret takve vrste,zna da bude ovozemaljsko otreznjenje,jer znas i video si sta je tamo vino
    Anonymous

    Počalji Sub 15 Okt 2011, 12:19 pm od Gost

    kazes ovo: jasno da ima težih stvari u životu to da,,,ali još teže je kad izgubiš nekoga svoga,,recimo dijete to je teška bol,,,ili nekog drugog,, meni je život srušen kad je ona umrla na mojim rukama,dok je hitna dosla,,to se nemoze opisati da vidim boga jamislim da bi pucala u njega,,to je užasna bol i tuga ostavila sina malog,,proklinjem ono jutro kad smo krenule na put,proklinjem što nisam ja vozila što janisam umijesto nje poginula,,iza mene nitko nije ostao ali je iza nje,,,ne znam toliko je boli u mojim očima tuge,,proklinjem samo sebe,,ne mrzim nikoga ne mrzim onog što je ubio je ne ja nikoga ne mrzim pa ni njega,,što su mu toga jutra kočnice otkazale,, tome čovjeku je život uništen vidim teško se nosi sa tim što je baš on morao naići toga trena što je morao baš u nas udariti,,mrzim samo sebe što nisam vozila što sam se prije toga zamijenile za mjesta ne znam,,,teško je sa tim smijati se,,a gledati malog anđela kad vidiš kako mu suze idu i kaže ti u oči teto,,zašto je baš moja mama morala otići,zašto je bog nju morao uzeti,što je ona njemu napravila,,ja sam tako mal,i treba mi mama da vidim i da se veselim kao druga djeca kad mi pričaju o svojoj mami,,a ja ne mogu ja samo šutim jer ne znam je,,znam je samo sa slika,,zašto,,,e to je bol velika kad vam tako mali anđel kaže u oči,,ima da se srce slomi,,,dani rođendana kad kaže da je bar moja mama tu da me vidi,,,božić,nova godina,,srce puno boli,a suze moram kriti da budem jaka da ne plačem pred njim a kako,,,kako to dalje,,,Di je tu bog,,,da ga pitam zašto to radi,,,zašto djeca umiru koja nisu kriva nikome zar i oni nemaju pravo na život kad im je vec dao nego ga uzeti odmah,,zasto je li to pravedno ne znam puno je tu tuge i boli na ovake teme,,,,
    leo

    Počalji Sub 15 Okt 2011, 12:25 pm od leo

    Po nekad kazem sebi,njemu je bila potrebnija nego nama,ali utehe neme,bol samo raste
    zjovan29

    Počalji Sub 15 Okt 2011, 2:04 pm od zjovan29


    Poštovana gospođo jako dobro razumijem vašu bol i suosjećam sa vama.
    Vjerujte u dobrotu njene duše koja je kao takva trebala Gospodu i on ju je pozvao. Nemojte osuđivati sebe nego živite u vjeri da joj je i sada lijepo i da nije bez razloga otišla u carstvo Božije. Vjerujte da je i sada ona sa vama i svojim sinom, da ga promatra i da će mu biti pomoć u životu.
    Naučite ga da prihvati a ne da se stalno pita. Naučite ga što je vrijednost u tome što je imao nju za mamu.
    Mogao bih vam još dugo dugo o tome pisati aki znam da ste vi jako razumna i da ćete sama naći sve načine.
    moj pozz.
    zjovan29

    Počalji Sub 15 Okt 2011, 2:12 pm od zjovan29

    ZA LEA
    Čovek niti razmišlja a niti misli na nešto loše dok to ne doživi.Ne ne znaš šta je tamo ali znaš šta je pred vratima. Počneš drukčije vrenovati život i skroz ti drukčiji ciljevi postaju prioritet.Vrednosti za koje si pre samo znao da to jesu sada ti postaju jako važne.
    Gledaš na sve drugim očima.
    Mister50

    Počalji Pon 17 Okt 2011, 11:13 am od Mister50

    KO MANJE ZIVI TAJ MANJE JADA ZNA...
    nekako mi se cini da sam tekst ovakvog sadrzaja video i ranije ai pak nisam mogao da ga nadjem kad san pozeleo da ga komentiram..no evoga tu je ..idemo
    Humanoidu kao najsofticiranijem clanu zivotinjskog carstva izgleda priroda uskratila jedan bitan chip a to je chip za odgovornost..Na tom nivou zakazalo prvo drustvo a zatim i pojedinci.
    drustvo....kako se moglo u saobracajnoj napisati ..vozilo ispravno..
    pojedinac..kad upalis auto bilo kako pritisnes kocnicu i ako papucica propadne nemas je i ne ides dalje...sve je dalje ruski rulet pa kome se zalomi..Ponocna je imala tu nesrecu da se sve slomilo preko ledja njenih najmilijih..zalosno zaista..
    Glupo je sada traziti krivce kad je gotovo sve, rezultat toga su dve unesrecene porodice i niz posrednih i neposrednih cinitelja...Vrijedno je medjutim upitati se dali je neko spreman, obucen da izdrzi takav pritisak i dozivi utisak neposredne katastrofe , izgubi clana svoje porodice i ponovo se vratiti zivotu kao sto je bio ranije.Drage osobe sa kojima zivimo dijelimo dan, noc svaki veseo trenutak ili tuzni, tek kad nestanu shvatimo koliko nam fale, koliko smo usko povezani u svim segmentima zivota... Dali je ponocna bila spremna na to? nije ..i niko na njenom mestu ne bi bio.. treba joj malo vremena da udje u tokove zivota da malo ocvrsne..no nece zaboraviti..voljeni se ne zaboravljaju...ostaju uvijek u srcu... HIPOKRIZICNO JE RAZMISLJATI sta bi bilo kad bi bilo.Da sam ja vozila, da nismo izmenjali mijesta..napominjem, ni vi ni vasa seka niste direktni ucesnici katastrofe,i ne prebacujte sebi nije na vama bio izbor...nije sudbina u pitanju, kad ima negativnih okolnosti u nizu....rekao bih na kraju da najmilije nikad ne zaboravljamo, prisecanje na dragu osobu ce uvijek biti bolno..kao i u slucaju madam Leo...no imate jako jako valjan razlog da zivite , jer vas svakog jutra na posao isprate okice koje pitaju, pogled koji vas svuda prati, vi mu samo poklonite osmijeh i bice sve u redu.....Dali je iluzorno reci da nikada u zivotu necete biti sami, decko ce porasti i znati da ga je odgledala teta i da ce morati biti zahvalan njoj a ona njoj ce srce biti puuuno..SAd su mi uveliko jasni oni tamni avatari...no dajmo vrijemena... s postovanjem...

    Počalji  od Sponsored content


      Sada je Čet 09 Maj 2024, 7:58 pm